Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Soukeníkův dům

Kutná Hora

Soukeníkův dům je místem duševního odpočinku v srdci královské Kutné Hory, kde se snoubí historie s elegancí a originalita s krásou v každém detailu.

Každý pokoj má osobitý styl, název i zařízení. Výběr nábytku, doplňků a především pohodlí hostů bylo důsledně konzultováno s hotelovými designéry. Každý pokoj je zcela unikátní. Standardem jsou kvalitní materiály a precizní práce truhlářů, kovářů i dalších řemeslníků. Kvalitní odpočinek zajistí vysoce komfortní zdravotní matrace a hypoalergenní lůžkoviny.

V nabídce boutique hotelu najdete i privátní wellness. Budete uchváceni exkluzivním prostředím pro odpočinek a regeneraci. Najdete zde infrasaunu, ochlazovací vědro, světelnou terapii i možnost masáží. Atmosféru pobytu dovedou k dokonalosti romantické snídaně při svíčkách.

Veškeré informace i možnost rezervace najdete na webových stránkách.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Hrádek – České muzeum stříbra a středověký důl

První zmínky o Hrádku, tehdy ještě v podobě opevněné dřevěné tvrze, pocházejí již z roku 1312. Z této tvrze ji na hrádek – vrcholně gotické sídlo, nechal přestavět kutnohorský královský rychtář Václav z Donína v letech 1400 – 1420.

Zjistit více

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Již sedm a půl století je chrám sv. Štěpána Prvomučedníka v Kouřimi architektonickou i duchovní dominantou města.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více