Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Vila U Varhanáře

Kutná Hora

Vila U Varhanáře slibuje „pohádku v každém okně“. A my musíme pouze souhlasit. Pohled na alej světců lemovanou sochami hledícími na jezuitskou kolej, ve které sídlí Galerie Středočeského kraje a „zakončenou“ ikonickým chrámem sv. Barbory…to je přece pohádka, ne?!

Ve Vile U Varhanáře se můžete ubytovat v pokojích s úchvatným výhledem. V nabídce je 10 pokojů pro hosty. V přízemí Vily můžete vyzkoušet restauraci s velkou letní terasou a s vinicí v místě původní úzkokolejné vlečky pro varhany. Umístěním a lokací jedinečné místo, s výhledy na krásy Kutné Hory ve standardu služeb ***.

Ubytování si můžete vybrat ze 2 třílůžkových pokojů, 2 dvouložnicových rodinných pokojů, 5 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoje DeLuxe s terasou s jedinečným výhledem na chrám sv. Barbory. V celém objektu lze využít bezplatné wifi. V budově není výtah a všechny pokoje jsou přístupné pouze po schodech.

V přízemí vily se nachází příjemná restaurace, která slouží ubytovaným hostům, tak i kolemjdoucím. Její doménou je velká terasa přímo pod jezuitskou kolejí. Pro sychravé dny je terasa vybavena tepelnými zářiči, proto si kouzelný výhled můžete užívat celoročně.

V roce 1907 v Kutné Hoře žil a pracoval pan Jan Tuček, věhlasný varhanář, známý po celém světě. Jeho skvělé nástroje vznikaly právě v místech Vily U Varhanáře, kde byly varhanářské dílny a sklady propojené až s nedalekou Kaplí Božího těla. Nad dílnami byla pak vystavěna neorenesanční vila původně pro Tučkovu rodinu, která dnes slouží hostům.

Kromě ubytování a restaurace nabízí Vila U Varhanáře různé doprovodné služby a akce, zážitek z ubytování můžete darovat i jako dárkový voucher.

Mapa

V blízkosti
najdete

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Areál zámku a muzea Kačina

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více