Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Královské
město Kutná Hora

Skutečnost, že je historické jádro města společně s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, už určitě víte. My ale druhým dechem dodáváme, že při návštěvě tohoto královského města se toho dozvíte, uvidíte a zažijete mnohem víc, než očekáváte a budete se sem muset ještě několikrát vrátit. Na návštěvu totiž jeden den nestačí. Kde ale začít?

Návštěvu města Kutná Hora lze pojmout různými způsoby, ať už jako milovník historie, dobrého jídla, turistiky anebo cyklistiky. Jste-li romantická duše, svůj výlet nemusíte omezovat na letní měsíce, možná právě předvánoční čas je pro vaši návštěvu ideální. V historickém centru města si užijete památky, kulturu i moderní umění do sytosti. A příroda je tady na dosah ruky.

Směr cesty je jasně dán. První v řadě všech klenotů Kutné Hory stojí chrám sv. Barbory. Od něj pak můžete projít celým městem a zastavit se třeba až v Sedlci, kde na vás čeká další skvost, tentokrát v podobě katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele s kostnicí.

Cestou se potkáte s architekturou, historií a s příběhy, které se vytvářely po staletí a vy uslyšíte vyprávět zejména ty, které se odehrály v období těžby stříbra v Kutné Hoře a okolí.

Ale o své nepřijdou ani obdivovatelé moderního umění a současného designu, dobrého jídla, kvalitní kávy a lokálního vína nebo piva. Pro ty má Kutná Hora v nabídce galerii moderního a současného umění, celou řadu strategicky umístěných restaurací a kaváren a plno míst k odpočinku v parcích a zahradách.

A pro ty, kdo souhlasí s námi, že jeden den v Kutné Hoře nestačí, máme v nabídce ubytování v hotelech, penzionech, apartmánech anebo tipy na místa, kam můžete zaparkovat svůj karavan.

Památky

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Areál zámku a muzea Kačina

Kutná Hora

Nadcházející akce​

Gastronomie

Výlety

Ubytování