Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel Mědínek

Kutná Hora

Hotel Mědínek Old Town se nachází v historickém centru města Kutná Hora. Hotel byl postaven v roce 1963 na Palackého náměstí, v srdci města a je největším hotelem v širším okolí.

Hotel Mědínek nabízí ubytování v 52 standardních jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových, čtyřlůžkových a pětilůžkových pokojích, včetně apartmá.

Hotel je plně k dispozici jak pro rodiny s dětmi, individuální návštěvníky, tak i korporátní klientelu přicházející do Kutné Hory.

Po celodenní aktivitě přijde jistě vhod návštěva hotelového wellness a příjemná relaxace ve vířivce, sauně či uvolňující masáž. Také si můžete pochutnat v naší hotelové restauraci, která denně nabízí menu z čerstvě zpracovaných surovin.

Hotel dále nabízí možnost využití konferenčního sálu s kapacitou 100 míst, restauraci s terasou a salónky.

Hotel Mědínek najdete v centru Kutné Hory na Palackého náměstí 316.

Detailní informace a aktuality je možné najít na webových stránkách hotelu.

Mapa

V blízkosti
najdete

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Areál zámku a muzea Kačina

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bartolomějské návrší

Děkanský chrám sv. Bartoloměje je dominantou a nejcennější památkou Kolína. Raně gotický chrám byl založen v polovině 13. století. Jeho výstavba probíhala v několika etapách na objednávku krále Přemysla Otakara II. a jeho následovníků až do počátku 14. století.

Unikátní je celý areál tzv. chrámového návrší, který prošel v letech 2018 – 2020 rozsáhlou revitalizací. Najdete zde zejména kostnici s bohatou ornamentální výzdobou či budovu bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Zvonice ukrývá chrámový poklad i lapidárium a poskytuje vyhlídku na centrum města, zelené parkány zvou k procházce a relaxaci u bylinkové zahrádky či v rozariu.

Zjistit více

Areál zámku a muzea Kačina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v České republice. Je to příklad klasicistní nebo-li empírové architektury a vystavěn je v naprosto čistém stylu. Od dob svého vzniku nedoznal zámek žádných architektonických změn.

V areálu zámku sídlí Národní zemědělské muzeum, které je prezentováno expozicí „Království včel“, „Příběh dřeva“ nebo „Modely lidových staveb“.

Zjistit více

Vlašský dvůr

Vlašský dvůr býval právem nazýván „klenotem“ koruny českých panovníků a jeho půvab a šarm přetrval do dnešních dnů. Vlašský dvůr je bývalá královská mincovna a královský palác, národní kulturní památka celoevropského významu, s tisíciletou historií.

Zjistit více