Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Glamour kemp v Malešově

Malešov – 

Kutná Hora

V kempu Malešov, který je otevřený od května do října, najdete luxusní stany s vlastní sprchou i toaletou, manželskou postelí a dvěma dalšími postelemi. Celkem je na zahradě na břehu rybníka pod středověkou tvrzí 8 komfortně vybavených stanů. Glamour kempování v Malešově je nezapomenutelným zážitkem!

V Glamour kempu Malešov jsou zvyklí hostit svatby, firemní akce, rodinné oslavy i jednotlivce!

Pro romantickou noc můžete vybírat z 8 stanů s celkovou kapacitou 32 lůžek. Do každého se pohodlně vejdete ve čtyřech. Sloužit vám k tomu bude manželská postel a dvě samostatná lůžka. V každém stanu najdete také koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. A nemusíte se bát, neteče jen studená voda.

V místě kempu je k dispozici i kulinářská restaurace Krčma na konci světa a skvělý Přátelský pivovar. Unavené tělo zrelaxujete v kamenné lázni. Objevování Malešova a okolí můžete začít hned v sousedství kempu, kde se nachází zrekonstruovaná středověká tvrz a netradiční muzeum. Malešov je strategické místo pro výlety na kole i pěšky do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Mapa

V blízkosti
najdete

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Areál zámku a muzea Kačina

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Unikátní památka UNESCO – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách. Spolu se sedleckou kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory. Katedrála byla vystavěna mezi lety 1290 – 1320 a kombinuje severofrancouzskou gotickou katedrální architekturu s německými prvky.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více