Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Královské
město Kolín

Na řece Labi leží královské město Kolín, které staví na křesťanské i židovské tradici a je známé pro své unikátní církevní památky i stavby moderní architektury. Kolín je město plné kultury, společenských setkání a sportu, místo, ve kterém tepe život. Tak ho pojďte ochutnat a objevte s námi jeho krásy. A kde začít?

Strategickou polohu tohoto místa ocenil i český panovník Přemysl Otakar II., který zde založil někdy před rokem 1261 královské město jako oporu své moci. Hlavní dominantou je Bartolomějské návrší s chrámem sv. Bartoloměje, který představuje mimořádné dílo středověké architektury. Oázou pro oči i duši je posezení na zelených parkánech. Energii můžete načerpat třeba i u bylinkové zahrádky.

Zpřístupněna je také stará farní škola s interaktivní moderní expozicí věnovanou událostem z historie města a slavným osobnostem Kolína. Františka Kmocha zná téměř každý. Víte ale, že z Kolína pocházel i slavný pierot a zakladatel moderní pantomimy Jean Gaspard Deburau, miláček Paříže?

Bývalá židovská čtvrť, nyní nazývaná Jeruzalém na Labi, právem náleží k nejcennějším památkám svého druhu na území Čech. Projděte se po místech, kudy kráčela krutá historie. Kolínská synagoga je jednou z nejstarších v Čechách a na starém židovském hřbitově je pochován i jediný syn pražského rabína Jehudy Löwa ben Becalel (tzv. pražského Maharala).

S dětmi nevynechejte návštěvu lesoparku Borky, kde se potkáte se dvěma nezbednými medvědy ze známého animovaného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát.. a společně si užijte hru v rozšířené realitě „Tajemný Kolín“.

Památky

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Nadcházející akce​

Gastronomie

Výlety

Ubytování