Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Restaurace V Ruthardce

Kutná Hora

Restauraci V Ruthardce najdete v historickém centru Kutné Hory hned vedle Vlašského dvora a kostela sv. Jakuba. Co víc? No přece jedinečný výhled na chrám sv. Barbory a jezuitskou kolej! A kulajda, čepovaná Plzeň, v létě zahrádka a v zimě praskající krb!

Stylová středověká restaurace V Ruthardce si vás dovoluje pozvat na oběd, večeři či posezení s přáteli. V letních měsících můžete strávit příjemné chvíle na dvou letních zahrádkách s jedinečným výhledem na chrám sv. Barbory nebo nejvyšší kostel Kutné Hory. Obě zahrádky jsou oázou klidu v historickém centru Kutné Hory. V zimě se můžete ohřát u krbu nebo pozorovat padající sněhové vločky ze zimní zahrady.

Restaurace nabízí svým hostům jídla z kvalitních a čerstvých surovin. Oblíbenou specialitou jsou vepřová medová žebra nebo tatarský biftek. K tomu je ideálním nápojem tankový Pilsner Urquell, který Vám načepují zkušení výčepní.

Dát si můžete i odlehčená jídla, jako jsou saláty či jídla vhodná pro vegetariány.

A proč právě V Ruthardce? Tak na tuto otázku Vám odpoví pověst, která je ukrytá v jídelním lístku. Teď už dorazit musíte, opravdu! Nebo vás neláká se dozvědět to tajemství?

Restauraci hledejte na adrese Dačického náměstí 15/10 a dostanete se tam jedním ze tří vchodů.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Unikátní památka UNESCO – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách. Spolu se sedleckou kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory. Katedrála byla vystavěna mezi lety 1290 – 1320 a kombinuje severofrancouzskou gotickou katedrální architekturu s německými prvky.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Vlašský dvůr

Vlašský dvůr býval právem nazýván „klenotem“ koruny českých panovníků a jeho půvab a šarm přetrval do dnešních dnů. Vlašský dvůr je bývalá královská mincovna a královský palác, národní kulturní památka celoevropského významu, s tisíciletou historií.

Zjistit více