Mezinárodní hudební festival - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

21. - 29. 8. 2021

Mezinárodní hudební festival

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. 

Během realizovaných 12 ročníků od roku 2008 je již tradicí, že se na jeden týden v roce město Kutná Hora stane kolébkou nevšedních profesionálních projektů, které jsou postupně každý večer uváděny v historických prostorách (chrám sv. Barbory, kaple Božího těla, kostel sv. Jakuba, Jezuitská kolej – GASK, ad.). Festival má podobu tvůrčí dílny. Během festivalu se do Kutné Hory sjedou vynikající české i zahraniční hudební osobnosti. Přes den zkouší programy na večerní koncerty. Během 9 dnů tak každý rok zazní 10 – 12 různých koncertů.


Informace

Festival má podobu tvůrčí dílny. Posluchači jsou svědky spolupráce hráčů, kteří se jen výjimečně potkají na jiných pódiích. Na koncertech je cítit jejich obrovská radost z hraní. Obsazení souborů je součástí originální dramaturgie a to s přihlédnutím na náročnost celkového konceptu projektu. 

Tak vzniká ojedinělá atmosféra festivalu s vysokou uměleckou interpretační úrovní. Uměleckým ředitelem je vynikající violoncellista Jiří Bárta, díky jehož dramaturgii mají posluchači možnost slyšet kromě skladeb světově známých autorů (Mozart, Beethoven, Dvořák, Bach, Schubert ad.) i velmi zřídka uváděné autory (letos to např. budou Chauson, Kilar, Gubaidulina, Elgar ad).

Aktuální informace sledujte na webových stránkách nebo facebookovém profilu

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km