Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Restaurace Dačický

Kutná Hora

Tradiční staročeská restaurace Dačický v historickém centru Kutné Hory se pyšní původním dřevěným altánem z 19. století, krytou terasou a rozlehlou letní zahradou se staletými lípami. Nabízí netradiční způsob servírování, ale i originální speciality, například kančí guláš s perníkovými knedlíky nebo malinový dezert zdobený 23karátovým zlatem. Oblíbená je ochutnávka šesti točených piv včetně tankového piva z obnoveného pivovaru Kutná Hora.

Historie restaurace Dačický sahá až do 19. stol. Nejprve fungovala ve vedlejším domě např. pod vedením věhlasného hostinského pana Šaška a později se přesunula do současné budovy, kde ji v 70. letech svými ilustracemi výtvarníci Dobroslav Foll a František Skála st. vtiskli podobu, ze které čerpá dodnes.

Restaurace sídlí v nádherném historickém domě v ulici Rakova 8 v Kutné Hoře.

Více informací najdete na jejich webových stránkách nebo fb profilu.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí, pamatuje nejdávnější počátky města. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům, neboť v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro. Později byly k tomuto „základu“ připojeny ještě další objekty.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Chrám sv. Barbory

Chrám svaté Barbory, klenot pozdní gotiky a jedna ze čtyř staveb katedrálního typu v Čechách, je spolu s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele a historickým centrem Kutné Hory zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zjistit více