Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Restaurace Dačický

Kutná Hora

Tradiční staročeská restaurace Dačický v historickém centru Kutné Hory se pyšní původním dřevěným altánem z 19. století, krytou terasou a rozlehlou letní zahradou se staletými lípami. Nabízí netradiční způsob servírování, ale i originální speciality, například kančí guláš s perníkovými knedlíky nebo malinový dezert zdobený 23karátovým zlatem. Oblíbená je ochutnávka šesti točených piv včetně tankového piva z obnoveného pivovaru Kutná Hora.

Historie restaurace Dačický sahá až do 19. stol. Nejprve fungovala ve vedlejším domě např. pod vedením věhlasného hostinského pana Šaška a později se přesunula do současné budovy, kde ji v 70. letech svými ilustracemi výtvarníci Dobroslav Foll a František Skála st. vtiskli podobu, ze které čerpá dodnes.

Restaurace sídlí v nádherném historickém domě v ulici Rakova 8 v Kutné Hoře.

Více informací najdete na jejich webových stránkách nebo fb profilu.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Zámek Žleby

Hrad Žleby je poprvé připomínán roku 1289. Zakladateli gotického hradu byli nejspíše páni z Lichtenburka. Jeho budovatelem byl pravděpodobně ve 3. čtvrtině 13. století Jindřich z Lichtenburka, i když původ hradu je s největší pravděpodobností ještě starší.

Zjistit více

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolínská synagoga je největší synagogou postavenou u nás do 18. století. Pokud nepočítáme Prahu, tak se jedná o nejstarší a nejcennější památku svého druhu v Čechách. Postavena byla na místě starší dřevěné modlitebny již na přelomu 14. a 15. století jak dokládá letopočet a nápis na pamětním kamenu vloženém do východního průčelí.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více