Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

24. 10. 2025 00:00:00 

– 26. 10. 2025 00:00:00

Čokoládová republika – Festival poctivé české čokolády

Kutná Hora

První a jediný festival poctivé české bean-to-bar čokolády v České republice! To je festival Čokoládová republika!

Centrem festivalového dění je nádherné historické centrum města Kutná Hora, které je již od roku 1995 zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO. Hlavní program je umístěn v historických objektech, zejména ve Spolkovém domě, Sankturinovském domě, Dačického domě, v kostele sv. Jana Nepomuckého, ale také ve Vlašském dvoře, kině Modrý kříž, Muzeu čokolády, v Českém muzeu stříbra a v celé řadě zapojených kaváren a restaurací. Na většině míst budete mít možnost ochutnat speciální festivalové menu.

Třídenní multižánrový festival kvalitní české řemeslné čokolády věnovaný všem milovníkům čokolády, gastroturistům i odborné veřejnosti. Jedná se o unikátní akci tohoto druhu v České republice, na které bude vystavovat většina českých výrobců řemeslné čokolády.

Hlavní programovou náplní festivalu jsou degustace českých bean-to-bar čokolád, přednášky o čokoládě, čokoládový trh českých řemeslných čokoládoven z celé republiky, ale i koncerty, divadla, cestovatelské pořady, výstavy a filmové projekce. Stranou nezůstává ani program pro nejmenší – pohádky a tvořivé dílny. Tématem letošního ročníku je čokoláda a Latinská Amerika.

Veškeré informace můžete najít na webových stránkách festivalu.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více