Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Vila U Varhanáře

Kutná Hora

Vila U Varhanáře slibuje „pohádku v každém okně“. A my musíme pouze souhlasit. Pohled na alej světců lemovanou sochami hledícími na jezuitskou kolej, ve které sídlí Galerie Středočeského kraje a „zakončenou“ ikonickým chrámem sv. Barbory…to je přece pohádka, ne?!

Ve Vile U Varhanáře se můžete ubytovat v pokojích s úchvatným výhledem. V nabídce je 10 pokojů pro hosty. V přízemí Vily můžete vyzkoušet restauraci s velkou letní terasou a s vinicí v místě původní úzkokolejné vlečky pro varhany. Umístěním a lokací jedinečné místo, s výhledy na krásy Kutné Hory ve standardu služeb ***.

Ubytování si můžete vybrat ze 2 třílůžkových pokojů, 2 dvouložnicových rodinných pokojů, 5 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoje DeLuxe s terasou s jedinečným výhledem na chrám sv. Barbory. V celém objektu lze využít bezplatné wifi. V budově není výtah a všechny pokoje jsou přístupné pouze po schodech.

V přízemí vily se nachází příjemná restaurace, která slouží ubytovaným hostům, tak i kolemjdoucím. Její doménou je velká terasa přímo pod jezuitskou kolejí. Pro sychravé dny je terasa vybavena tepelnými zářiči, proto si kouzelný výhled můžete užívat celoročně.

V roce 1907 v Kutné Hoře žil a pracoval pan Jan Tuček, věhlasný varhanář, známý po celém světě. Jeho skvělé nástroje vznikaly právě v místech Vily U Varhanáře, kde byly varhanářské dílny a sklady propojené až s nedalekou Kaplí Božího těla. Nad dílnami byla pak vystavěna neorenesanční vila původně pro Tučkovu rodinu, která dnes slouží hostům.

Kromě ubytování a restaurace nabízí Vila U Varhanáře různé doprovodné služby a akce, zážitek z ubytování můžete darovat i jako dárkový voucher.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Unikátní památka UNESCO – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách. Spolu se sedleckou kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory. Katedrála byla vystavěna mezi lety 1290 – 1320 a kombinuje severofrancouzskou gotickou katedrální architekturu s německými prvky.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Hrádek – České muzeum stříbra a středověký důl

První zmínky o Hrádku, tehdy ještě v podobě opevněné dřevěné tvrze, pocházejí již z roku 1312. Z této tvrze ji na hrádek – vrcholně gotické sídlo, nechal přestavět kutnohorský královský rychtář Václav z Donína v letech 1400 – 1420.

Zjistit více