Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Kolo Bistro

Kobylnice – 

Kutná Hora

Rodinné bistro v Kobylnici u Kutné Hory.

Tohle pohodové rodinné bistro provozuje Markéta a Dan, milovníci kvalitního jídla, vína, piva a cyklojízdy. Bistro umístili do své stodoly a nabízejí menu, které sestavují z lokálních surovin.

Co se týká nabídky jídel a pití, tak většina je od lokálních dodavatelů, které si Markéta s Danem pečlivě vybírají. Všechny dorty, dezerty, obložené chleby, toasty, nakládané hermelíny, polévky jsou domácí a čerstvé.

A nejen díky tomu se mohou pyšnit značka Regionální produkt v oblasti služeb.

 

Když trefíte do Kobylnice, tak neprohloupíte! Vyrazit můžete na kole a uděláte něco pro svoje zdraví. V Kolo Bistro jsou cyklisté vítáni!

Z menu si stoprocentně vyberete! V nabídce jsou výborná jídla připravená z místních surovin. Co třeba zelný křenový salátek, domácí pita chleba nebo zapečený kozí sýr a k tomu Karáskova limonáda nebo pivo, co je zrovna na čepu?!

Letos je nabídka jídel rozšířena o speciality na grilu, které se budou připravovat ve stánku umístěném na zahradě. V tuto chvíli se připravuje stálé menu s kuchařem Michalem Netolickým a bude na co se těšit!:)

Kromě občerstvení se v bistru organizuje během léta doprovodný kulturní program: filmové léto, koncerty, swap oblečení.

Víte, že je možné Kolo Bistro využít pro pořádání soukromých i pracovních setkání? Narozeninová nebo dětská oslava, křtiny, zahájení nebo ukončení cyklo sezóny? Nic není problém, stavte se, Markéta a Dan vám s plánováním rádi pomohou …

Mapa

V blízkosti
najdete

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Kutná Hora

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Kutná Hora

Kaple všech svatých s kostnicí

Kutná Hora

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Kutná Hora

Areál zámku a muzea Kačina

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí, pamatuje nejdávnější počátky města. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům, neboť v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro. Později byly k tomuto „základu“ připojeny ještě další objekty.

Zjistit více

Dačického dům

Dačického dům, umístěný na svažitém náměstí na dohled od Kamenné kašny, je unikátním exponátem sám o sobě. Uvnitř se nachází interaktivní expozice, první svého druhu v České republice, která představuje organizaci UNESCO, památky na jeho seznamu u nás, ale především zodpoví otázku, proč právě Kutná Hora je součástí rodiny těchto nejvýznamnějších pamětihodností světa!

Zjistit více