Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel Theresia

Kolín

Hotel Theresia je tříhvězdičkový hotel, který se nachází v historickém městě Kolín. Architektonicky zajímavě řešená budova vznikla podle návrhu architekta George F. Klisaka, který se pro tento projekt nechal inspirovat svým pobytem v New Yorku.

 

 

Hotel disponuje restaurací (včetně denního menu), wellness centrem, prostorem pro pořádání konferencí, svateb a velkou ubytovací kapacitou. Ubytovat se je možné ve 37 pokojích se 105 lůžky.

V hotelu najdete 4 konferenční místnosti s širokou nabídkou technického vybavení. Tyto prostory jsou vhodným zázemím pro pořádání školení, seminářů nebo jiných firemních akcí.

Pro letošní sezonu připravil hotel pro turisty speciální balíčky. Tak si můžete vybrat z nabídky pro vášnivé cyklisty nebo rodinný balíček.

Cyklistický balíček je vhodný pro sportovní nadšence.

Ubytování je nabízeno v pohodlném dvoulůžkovém pokoji, kde si po cyklovýletu můžete dopřát odpočinek. Jistě každý ocení koupelnu s vanou, kterou má každý pokoj.

O spokojený žaludek se vám postará hotelová restaurace s nabízenou polopenzí. Každé ráno se můžete těšit na bohatou snídani formou bufetu a večeři si budete moci vybrat z večerního menu. Navíc od hotelu na cestu dostanete balíček.

Recepce je otevřená nonstop a vždy je připravena podat tipy na výlety v okolí, případně poskytnout cyklomapu.

V rámci balíčku můžete využít privátní wellness – budete mít absolutní soukromí, celý prostor wellness budete mít jen pro sebe. Na pokoji budete mít připraveny ručníky, župan a pantofle a pak již stačí pouze sjet výtahem do suterénu hotelu. Před rezervací času můžete zvolit finskou saunu, infrasaunu, nebo Kneippův chodník.

Dále je možno si doobjednat sportovní masáž u hotelového partnera, který sídlí hned vedle wellness centra.

Hotel je zapojen do projektu „Cyklisté vítáni“, bezplatně můžete využít úschovnu kol, nářadí k opravě, případně je možnost zajistit profesionální servis

Samozřejmostí je wi-fi připojení k internetu a parkování přímo před hotelem zdarma.

Mapa

V blízkosti
najdete

Památník tří odbojů (Mašínův statek)

Kolín

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Unikátní památka UNESCO – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách. Spolu se sedleckou kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory. Katedrála byla vystavěna mezi lety 1290 – 1320 a kombinuje severofrancouzskou gotickou katedrální architekturu s německými prvky.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Autorem projektu raně barokní budovy byl významný stavitel jezuitských budov, italský architekt narozený ve Vídni, Giovanni Domenico Orsi. Z částečně dochovaných plánů je patrné, že zvolil půdorys písmene E a současný půdorys ve tvaru písmene F je důsledkem toho, že projekt nebyl nikdy naplněn. Po Orsiho smrti v dostavbě pokračoval Carlo Lurago a kolej byla kompletně dokončena až v roce 1750.

Zjistit více