Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Penzion Pod věží

Kolín

Pension Pod Věží nabízí ubytování v 10 komfortně vybavených pokojích, snídani či polopenzi, výbornou italskou kávu a drobné občerstvení v kavárničce. V letních měsících je pro hosty připraveno také posezení na zahrádce.

Dále je k dispozici rodinný apartmán s kuchyňskou linkou, salonek s dětským koutkem vhodný pro menší oslavy a wellness služby.

Pension je situovaný v samém centru města pouhé 2 minuty chůze od náměstí v bezprostřední blízkosti Chrámu sv. Bartoloměje, cca 10 minut chůze od vlakového a autobusového nádraží. Svou polohou nedaleko labské stezky je také příhodným místem odpočinku pro cyklisty, pro které je připraven uzamykatelný prostor pro uložení kol a možnost dobytí elektrokol.

Tento romantický penzion najdete v Kolíně v ulici Parléřova 40.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte stránky penzionu Pod Věží.

Mapa

V blízkosti
najdete

Památník tří odbojů (Mašínův statek)

Kolín

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel sv. Jana Nepomuckého je atypický svou polohou v řadě okolních budov. Projekt kostela zpracoval „císařský“ architekt F. M. Kaňka v letech 1734-1754 a s výslednou podobou nepomáhal K. I. Dientzenhofer. Je jediným kutnohorským kostelem, který byl postaven a vybaven v jediném stylu pozdním baroku s prvky rokoka a barokního klasicismu. Stavbu financovala kutnohorská obec z výnosů záduší a za přispění soukromých donátorů. Vzniklo dílo mimořádně hodnotné a konsistentní jak ve své části architektonické, tak i ve výzdobě.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více