Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Penzion Pod věží

Kolín

Pension Pod Věží nabízí ubytování v 10 komfortně vybavených pokojích, snídani či polopenzi, výbornou italskou kávu a drobné občerstvení v kavárničce. V letních měsících je pro hosty připraveno také posezení na zahrádce.

Dále je k dispozici rodinný apartmán s kuchyňskou linkou, salonek s dětským koutkem vhodný pro menší oslavy a wellness služby.

Pension je situovaný v samém centru města pouhé 2 minuty chůze od náměstí v bezprostřední blízkosti Chrámu sv. Bartoloměje, cca 10 minut chůze od vlakového a autobusového nádraží. Svou polohou nedaleko labské stezky je také příhodným místem odpočinku pro cyklisty, pro které je připraven uzamykatelný prostor pro uložení kol a možnost dobytí elektrokol.

Tento romantický penzion najdete v Kolíně v ulici Parléřova 40.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte stránky penzionu Pod Věží.

Mapa

V blízkosti
najdete

Památník tří odbojů (Mašínův statek)

Kolín

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Poutní kostel sv. Anny

Poutní kostel sv. Anny najdete v Sudějově, malé obci ukryté v malebné přírodě s lesy a poli, zhruba 4 km jihovýchodně od Uhlířských Janovic v okrese Kutná Hora.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Rozhledna Vodárna

Věžový vodojem vysoký 45 m je výraznou dominantou města viditelnou z širokého okolí. Od roku 2010 je chráněn jako kulturní památka České republiky. Rekonstrukcí z roku 2015 byl vodojem přebudován na rozhlednu a zpřístupněn veřejnosti.

Zjistit více