Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Kouřim

Otevírací doba

od 9. října 2020 do odvolání
ZAVŘENO
duben až říjen
Po–Pá: 08:00-11:00 a 12:00-16:00
So–Ne: 10:00-12:00 a 12:30-17:00

Nabízené služby

Kompletní informační servis (památky v Kouřimi a okolí, kulturní a přírodní zajímavosti, kulturní, společenské a sportovní vyžití v Kouřimi a okolí, možnosti ubytování a stravování)

  • Tipy na výlety
  • Vyhledávání dopravního spojení
  • Prodej turistických propagačních materiálů (známky, pohledy, mapy, keramika, dřevěné suvenýry)
  • Informační materiály o Kouřimi a okolí
  • Kopírovací služby
  • Veřejný internet
  • Informace

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Kouřim

Muzeum lidových staveb

Kouřim

Ubytování

Gastronomie

Výlety

Objevte okolí

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolínská synagoga je největší synagogou postavenou u nás do 18. století. Pokud nepočítáme Prahu, tak se jedná o nejstarší a nejcennější památku svého druhu v Čechách. Postavena byla na místě starší dřevěné modlitebny již na přelomu 14. a 15. století jak dokládá letopočet a nápis na pamětním kamenu vloženém do východního průčelí.

Zjistit více

Starý židovský hřbitov

Starý židovský hřbitov, rozkládající se mezi ulicemi Kmochovou a Sluneční, skrývá přibližně na 1 ha přes dva a půl tisíce náhrobků. Pohřbívalo se zde až do roku 1887. Po starém židovském hřbitově v Praze je kolínský starý židovský hřbitov druhou nejvýznamnější památkou svého druhu v Čechách.

Zjistit více

Bartolomějské návrší

Děkanský chrám sv. Bartoloměje je dominantou a nejcennější památkou Kolína. Raně gotický chrám byl založen v polovině 13. století. Jeho výstavba probíhala v několika etapách na objednávku krále Přemysla Otakara II. a jeho následovníků až do počátku 14. století.

Unikátní je celý areál tzv. chrámového návrší, který prošel v letech 2018 – 2020 rozsáhlou revitalizací. Najdete zde zejména kostnici s bohatou ornamentální výzdobou či budovu bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Zvonice ukrývá chrámový poklad i lapidárium a poskytuje vyhlídku na centrum města, zelené parkány zvou k procházce a relaxaci u bylinkové zahrádky či v rozariu.

Zjistit více