Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Kolín

Turistické informační centrum Kolín

Otevírací doba

PO – PÁ 9.00 – 17.00
SO – NE 10.00 – 17.00
Zavřeno: 24. 12., 25. 12., 31. 12., 1. 1., velikonoční pondělí

Nabízené služby

Kompletní informační servis (památky v Kolíně a okolí, kulturní a přírodní zajímavosti, kulturní, společenské a sportovní vyžití v Kolíně a okolí, možnosti ubytování a stravování)

    Tipy na výlety
    Vyhledávání dopravního spojení
    Prodej turistických propagačních materiálů (známky, pohledy, mapy, keramika, dřevěné suvenýry)
    Informační materiály o královském městě Kolín a okolí
    Kopírovací služby
    Veřejný internet
    Informace

V blízkosti
najdete

Památník tří odbojů (Mašínův statek)

Kolín

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Ubytování

Gastronomie

Výlety

Objevte okolí

Starý židovský hřbitov

Starý židovský hřbitov, rozkládající se mezi ulicemi Kmochovou a Sluneční, skrývá přibližně na 1 ha přes dva a půl tisíce náhrobků. Pohřbívalo se zde až do roku 1887. Po starém židovském hřbitově v Praze je kolínský starý židovský hřbitov druhou nejvýznamnější památkou svého druhu v Čechách.

Zjistit více

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele

Unikátní památka UNESCO – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci u Kutné Hory je konventním chrámem bývalého nejstaršího cisterciáckého opatství v Čechách. Spolu se sedleckou kostnicí tvoří tento chrám ucelený komplex nejstarší části Kutné Hory. Katedrála byla vystavěna mezi lety 1290 – 1320 a kombinuje severofrancouzskou gotickou katedrální architekturu s německými prvky.

Zjistit více

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel sv. Jana Nepomuckého je atypický svou polohou v řadě okolních budov. Projekt kostela zpracoval „císařský“ architekt F. M. Kaňka v letech 1734-1754 a s výslednou podobou nepomáhal K. I. Dientzenhofer. Je jediným kutnohorským kostelem, který byl postaven a vybaven v jediném stylu pozdním baroku s prvky rokoka a barokního klasicismu. Stavbu financovala kutnohorská obec z výnosů záduší a za přispění soukromých donátorů. Vzniklo dílo mimořádně hodnotné a konsistentní jak ve své části architektonické, tak i ve výzdobě.

Zjistit více