Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

07. 06. 2024 00:00:00 

– 09. 06. 2024 00:00:00

Kmochův Kolín

Karlovo náměstí – 

Kolín

Festival dechové hudby Kmochův Kolín je jednou z největších kulturních událostí středočeského regionu. Jde o mezinárodně uznávaný a respektovaný  festival dechové hudby, který si zakládá na moderním pojetí tohoto hudebního žánru, ale zároveň je odkazem významné historie  spojené se jménem hudebního skladatele Františka Kmocha, pro nějž bylo město Kolín celoživotním působištěm.

Festival nejen navazuje na odkaz skladatele Františka Kmocha, ale zároveň je jeho cílem přiblížit dechovou hudbu současnému posluchači. Snahou pořadatele této akce je pokračovat v nastoleném trendu minulých ročníků a zachovat prestižní mezinárodní hudební festival dechové hudby, zejména prezentací špičkových domácích i zahraničních orchestrů.

Festival je dnes založen na aktivitě velké většiny obyvatel Kolína a okolí, jeho pořadatelem je Město Kolín. Počet účinkujících se pohybuje kolem 1500 hudebníků a 250 mažoretek. Návštěvnost festivalu je kolem 8.000 diváků.

Festival se odehrává v největší míře na Karlově náměstí, dále pak v chrámu sv. Bartoloměje v Brandlově ulici či v synagoze v ulici Na Hradbách. Obě alternativní scény jsou od náměstí vzdálené do 100m.

Mapa

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí