Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

06. 09. 2024 00:00:00 

– 07. 09. 2024 00:00:00

Gasparáda

Kolín

Mezinárodní divadelní festival se koná v Kolíně k poctě slavného rodáka Jeana Gasparda Deburaua již téměř tři desetiletí. Vychází z tradiční pantomimy v moderním pojetí a prezentuje i další směry nonverbálního divadelního umění (nový cirkus, černé divadlo, klaunerie, akrobacie a další).

Festival reflektuje moderní trendy a nabízí pestrý program pro malé i velké, zkrátka je nabitý úžasnou podívanou. Každoročně v historickém centru památkové rezervace Kolína účinkují ti nejlepší umělci nejen z celé České republiky, ale také významní hosté ze zahraničí.

Těšte se, protože už se chystá 13. ročník Mezinárodního divadelního festivalu J. G. Deburaua v Kolíně – 6. a 7. září 2024 🙂

Kompletní program najdete již brzy zde.

Mapa

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí, pamatuje nejdávnější počátky města. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům, neboť v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro. Později byly k tomuto „základu“ připojeny ještě další objekty.

Zjistit více

Bartolomějské návrší

Děkanský chrám sv. Bartoloměje je dominantou a nejcennější památkou Kolína. Raně gotický chrám byl založen v polovině 13. století. Jeho výstavba probíhala v několika etapách na objednávku krále Přemysla Otakara II. a jeho následovníků až do počátku 14. století.

Unikátní je celý areál tzv. chrámového návrší, který prošel v letech 2018 – 2020 rozsáhlou revitalizací. Najdete zde zejména kostnici s bohatou ornamentální výzdobou či budovu bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Zvonice ukrývá chrámový poklad i lapidárium a poskytuje vyhlídku na centrum města, zelené parkány zvou k procházce a relaxaci u bylinkové zahrádky či v rozariu.

Zjistit více

Jezuitská kolej s Galerií Středočeského kraje

Autorem projektu raně barokní budovy byl významný stavitel jezuitských budov, italský architekt narozený ve Vídni, Giovanni Domenico Orsi. Z částečně dochovaných plánů je patrné, že zvolil půdorys písmene E a současný půdorys ve tvaru písmene F je důsledkem toho, že projekt nebyl nikdy naplněn. Po Orsiho smrti v dostavbě pokračoval Carlo Lurago a kolej byla kompletně dokončena až v roce 1750.

Zjistit více