Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

06. 09. 2024 00:00:00 

– 07. 09. 2024 00:00:00

Gasparáda

Kolín

Mezinárodní divadelní festival se koná v Kolíně k poctě slavného rodáka Jeana Gasparda Deburaua již téměř tři desetiletí. Vychází z tradiční pantomimy v moderním pojetí a prezentuje i další směry nonverbálního divadelního umění (nový cirkus, černé divadlo, klaunerie, akrobacie a další).

Festival reflektuje moderní trendy a nabízí pestrý program pro malé i velké, zkrátka je nabitý úžasnou podívanou. Každoročně v historickém centru památkové rezervace Kolína účinkují ti nejlepší umělci nejen z celé České republiky, ale také významní hosté ze zahraničí.

Těšte se, protože už se chystá 13. ročník Mezinárodního divadelního festivalu J. G. Deburaua v Kolíně – 6. a 7. září 2024 🙂

Kompletní program najdete již brzy zde.

Mapa

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více

Areál zámku a muzea Kačina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v České republice. Je to příklad klasicistní nebo-li empírové architektury a vystavěn je v naprosto čistém stylu. Od dob svého vzniku nedoznal zámek žádných architektonických změn.

V areálu zámku sídlí Národní zemědělské muzeum, které je prezentováno expozicí „Království včel“, „Příběh dřeva“ nebo „Modely lidových staveb“.

Zjistit více

Bartolomějské návrší

Děkanský chrám sv. Bartoloměje je dominantou a nejcennější památkou Kolína. Raně gotický chrám byl založen v polovině 13. století. Jeho výstavba probíhala v několika etapách na objednávku krále Přemysla Otakara II. a jeho následovníků až do počátku 14. století.

Unikátní je celý areál tzv. chrámového návrší, který prošel v letech 2018 – 2020 rozsáhlou revitalizací. Najdete zde zejména kostnici s bohatou ornamentální výzdobou či budovu bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Zvonice ukrývá chrámový poklad i lapidárium a poskytuje vyhlídku na centrum města, zelené parkány zvou k procházce a relaxaci u bylinkové zahrádky či v rozariu.

Zjistit více