Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel Theresia

Kolín

Hotel Theresia je tříhvězdičkový hotel, který se nachází v historickém městě Kolín. Architektonicky zajímavě řešená budova vznikla podle návrhu architekta George F. Klisaka, který se pro tento projekt nechal inspirovat svým pobytem v New Yorku.

Hotel disponuje restaurací (včetně denního menu), wellness centrem, prostorem pro pořádání konferencí, svateb a velkou ubytovací kapacitou. Ubytovat se je možné ve 37 pokojích se 105 lůžky. 

V hotelu najdete 4 konferenční místnosti s širokou nabídkou technického vybavení. Tyto prostory jsou vhodným zázemím pro pořádání školení, seminářů nebo jiných firemních akcí.

Pro letošní sezonu připravil hotel pro turisty speciální balíčky. Tak si můžete vybrat z nabídky pro vášnivé cyklisty nebo rodinný balíček.

Cyklistický balíček je vhodný pro sportovní nadšence.

Ubytování je nabízeno v pohodlném dvoulůžkovém pokoji, kde si po cyklovýletu můžete dopřát odpočinek. Jistě každý ocení koupelnu s vanou, kterou má každý pokoj.

O spokojený žaludek se vám postará hotelová restaurace s nabízenou polopenzí. Každé ráno se můžete těšit na bohatou snídani formou bufetu a večeři si budete moci vybrat z večerního menu. Navíc od hotelu na cestu dostanete balíček.

Recepce je otevřená nonstop a vždy je připravena podat tipy na výlety v okolí, případně poskytnout cyklomapu.

V rámci balíčku můžete využít privátní wellness – budete mít absolutní soukromí, celý prostor wellness budete mít jen pro sebe. Na pokoji budete mít připraveny ručníky, župan a pantofle a pak již stačí pouze sjet výtahem do suterénu hotelu. Před rezervací času můžete zvolit finskou saunu, infrasaunu, nebo Kneippův chodník.

Dále je možno si doobjednat sportovní masáž u hotelového partnera, který sídlí hned vedle wellness centra.

Hotel je zapojen do projektu „Cyklisté vítáni“, bezplatně můžete využít úschovnu kol, nářadí k opravě, případně je možnost zajistit profesionální servis

Samozřejmostí je wi-fi připojení k internetu a parkování přímo před hotelem zdarma.

Balíček ve variantě na 3 dny obsahuje (2 osoby):

 • 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • polopenze pro 2 osoby
 • 1 x vstup do privátního wellness na 1 hodinu pro 2 osoby
 • 2 x balíček na cesty

Cena 5.100,-Kč

Balíček ve variantě na 7 dní obsahuje (2 osoby):

 • 6 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji
 • polopenze pro 2 osoby
 • 2 x vstup do privátního wellness na 1 hodinu
 • 4 x balíček na cesty

Cena 13.700,-Kč

Rodinný balíček ve variantě na 3 dny (2 osoby + dítě do dvou let zdarma) obsahuje:

 • 2 x ubytování v apartmá, nebo propojitelných pokojích
 • polopenze pro 2 osoby
 • 2 x balíček na cesty pro 2 osoby
 • rodinný piknikový koš+ zapůjčení piknikové deky
 • 1 x prohlídka chrámu sv. Bartoloměje s průvodcem pro 2 osoby

Cena 5.300,-Kč pro 2 osoby + 1.600 Kč za 1 dítě 3-12 let

Balíček ve variantě na 7 dní obsahuje (2 osoby + dítě do 2 let zdarma):

 • 6 x ubytování v apartmá, nebo propojitelných pokojích
 • polopenze pro 2 osoby
 • 4 x balíček na cesty pro 2 osoby
 • 2 x rodinný piknikový koš + zapůjčení piknikové deky
 • 1 x prohlídka chrámu sv. Bartoloměje s průvodcem pro 2 osoby

Cena 14.000,-Kč + 4.400 Kč za 1 dítě 3 – 12 let

Hotel Theresia se nachází v Kolíně v ulici Na Petříně 991.

Pro rezervaci a detailní informace navštivte webové stránky hotelu Theresia.

Mapa

V blízkosti
najdete

Rozhledna Vodárna

Kolín

Věž Práchovna

Kolín

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolín

Starý židovský hřbitov

Kolín

Bartolomějské návrší

Kolín

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více

Kostel sv. Petra a Pavla

Prvopočátky stavby kostela, který je dominantou Čáslavi, spadají do 12. století. Kostel prošel řadou stavebních úprav v průběhu šesti století do dnešní podoby. V roce 1910 zde byly v podvěžní kapli nalezeny ostatky Jana Žižky z Trocnova. Velkým lákadlem pro návštěvníky je také vyhlídková věž.

Zjistit více

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více