Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel Grand Čáslav

Čáslav

V resturaci hotelu Grand Čáslav ochutnáte výborná jídla připravovaná z kvalitních lokálních surovin. Restaurace nabízí celkovou kapacitu 98 míst. V případě společenských akcí lze kapacitu restaurace rozšířit o dispozice společenského sálu. Salonek restaurace má kapacitu až 40 míst, je vybaven velkoplošnou televizí, ozvučením s mixážním pultem a mikrofónem.

Velký sál má kapacitu až 550 osob ( z toho 448 míst k sezení ), je vybaven velkoplošnou projekcí na plátno, osvětlovací a ozvučovací technikou a odpovídajícím zázemím zahrnujícím 3 samostatné bary a výčepy.

Hotelovou restauraci najdete v prvním patře domu v centru Čáslavi na náměstí Jana Žižky z Trocnova 74/11.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zvonička v maurském stylu

Čáslav

Zámek Žleby

Čáslav

Otakarova bašta

Čáslav

Kostel sv. Petra a Pavla

Čáslav

Čáslavská synagoga

Čáslav

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Vlašský dvůr

Vlašský dvůr býval právem nazýván „klenotem“ koruny českých panovníků a jeho půvab a šarm přetrval do dnešních dnů. Vlašský dvůr je bývalá královská mincovna a královský palác, národní kulturní památka celoevropského významu, s tisíciletou historií.

Zjistit více

Zvonička v maurském stylu

Při hřbitovní zdi u kostela sv. Marka v Žehušicích stojí zvláštní zvonice, jejíž přízemí bývalo využíváno jako márnice. Městys Žehušice leží osm kilometrů východně od města Kutná Hora. Hranolová stavba se zkoseným nárožím a hrotitými okny, korunovaná cibulovitou bání výrazně napodobuje maurskou či islámskou architekturu – je odrazem romantické módní vlny počátku 19. století, která reflektovala exotická orientální témata ve stavbách minaretů, tureckých lázní apod.

Zjistit více

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kostel sv. Jana Nepomuckého je atypický svou polohou v řadě okolních budov. Projekt kostela zpracoval „císařský“ architekt F. M. Kaňka v letech 1734-1754 a s výslednou podobou nepomáhal K. I. Dientzenhofer. Je jediným kutnohorským kostelem, který byl postaven a vybaven v jediném stylu pozdním baroku s prvky rokoka a barokního klasicismu. Stavbu financovala kutnohorská obec z výnosů záduší a za přispění soukromých donátorů. Vzniklo dílo mimořádně hodnotné a konsistentní jak ve své části architektonické, tak i ve výzdobě.

Zjistit více