Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Hotel Grand Čáslav

Čáslav

V resturaci hotelu Grand Čáslav ochutnáte výborná jídla připravovaná z kvalitních lokálních surovin. Restaurace nabízí celkovou kapacitu 98 míst. V případě společenských akcí lze kapacitu restaurace rozšířit o dispozice společenského sálu. Salonek restaurace má kapacitu až 40 míst, je vybaven velkoplošnou televizí, ozvučením s mixážním pultem a mikrofónem.

Velký sál má kapacitu až 550 osob ( z toho 448 míst k sezení ), je vybaven velkoplošnou projekcí na plátno, osvětlovací a ozvučovací technikou a odpovídajícím zázemím zahrnujícím 3 samostatné bary a výčepy.

Hotelovou restauraci najdete v prvním patře domu v centru Čáslavi na náměstí Jana Žižky z Trocnova 74/11.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zvonička v maurském stylu

Čáslav

Zámek Žleby

Čáslav

Otakarova bašta

Čáslav

Kostel sv. Petra a Pavla

Čáslav

Čáslavská synagoga

Čáslav

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Synagoga a bývalá židovská škola

Kolínská synagoga je největší synagogou postavenou u nás do 18. století. Pokud nepočítáme Prahu, tak se jedná o nejstarší a nejcennější památku svého druhu v Čechách. Postavena byla na místě starší dřevěné modlitebny již na přelomu 14. a 15. století jak dokládá letopočet a nápis na pamětním kamenu vloženém do východního průčelí.

Zjistit více

Hrádek – České muzeum stříbra a středověký důl

První zmínky o Hrádku, tehdy ještě v podobě opevněné dřevěné tvrze, pocházejí již z roku 1312. Z této tvrze ji na hrádek – vrcholně gotické sídlo, nechal přestavět kutnohorský královský rychtář Václav z Donína v letech 1400 – 1420.

Zjistit více