Zámek - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Zámek

Zámek Radim, postavený v roce 1610, je ve své zachovalé podobě jednou z nejnázornějších ukázek renesančního venkovského sídla střední šlechty. Postavit si jej nechal Karel Záruba z Hustířan.

V posledních letech prošel zámek celkovou rekonstrukcí. Interiéry jsou vybaveny renesančním nábytkem. V několika místnostech zůstaly zachovány původní malované záklopové stropy z let 1607-1610.


Informace

Na zámku na vás čekají tři různé prohlídkové okruhy. 

S prvním okruhem se podíváte do sklepních prostor, obývaných čeládkou. Uvidíte černou kuchyni, lednici, šatlavu a místnost pro porážku a zpracování menších domácích zvířat. Kancelář panského hejtmana, bílou kuchyni, zbrojnici, společenskou místnost a ložnici princezen vám představíme v prvním nadzemním podlaží. Součástí kruhu je i galerie ve vstupním foyer pro dočasné autorské výstavy.

Druhý okruh vás zavede do reprezentačních místností. Prohlédnete si ložnici, jídelnu, Berchtoldovu ložnici, společenský a svatební sál s kancelářskou místností. Okruh zahrnuje i dámskou ložnici a ochoz svatebního sálu s prohlídkou malovaného záklopového stropu ve třetím nadzemním podlaží.

Pro děti je připraven speciální dětský okruh, který sestává z prohlídky ložnice princezen, společenské místnosti a ložnicí černokněžníka. Děti si přitom mohou zapůjčit stylový dobový kostým.

Celoročně je otevřeno o sobotách, nedělích a svátečních dnech od 11 do 16 hodin. Prohlídky začínají vždy od 11:00, 13:00 a 15:00 hod.

Individuální prohlídku pro větší skupiny (nad 6 osob) je možno domluvit i na jiné dny. V takovém případě napište svůj požadavek emailem na info@zamek-radim.cz

O letních prázdninách, červenec – srpen, je rozšířená otvírací doba zámku, zahrady a kavárny: čtvrtky – neděle, 11:00-18:00 hod.

Pro více informací volejte 608 413 228 nebo navštivte webové stránky zámku.

Trasa výletu

Obtížnost:
Vzdálenost: km