Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Černokostelecký pivovar

Kostelec nad Černými Lesy – 

Kouřim

Černokostelecký pivovar nabízí služby muzejní a ubytovací, ale především gastronomické. Kromě tradiční prvorepublikové restaurace se zde pořádají svatby, rauty, oslavy či firemní akce. V ryze industriálních prostorech je možné uspořádat samostatné akce od 20 do 300 osob v několika nezávislých místech. V areálu se vaří pivo v minipivovaru a připravuje se zprovoznění původní historické technologie.

Restaurace v pivovaru byla otevřena roku 2009 v rámci rozsáhlé rekonstrukce průmyslového areálu. Interiér restaurace v duchu první republiky koresponduje s původním technologickým vybavením pivovaru a dobou jeho vzniku. Stejně tak nabídka typicky české teplé i studené kuchyně, domácí limonády, kořalky a vlastní pivo upozorňují na vlastenecké cítění majitelů.

Každý víkend se v restauraci konají tematické gastronomické akce. Předposlední sobotu v květnu a druhou sobotu v září se pak pořádají proslulé pivovarské slavnosti, a to jarní Vysmolení a podzimní Vykulení. Dej Bůh štěstí.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Kouřim

Muzeum lidových staveb

Kouřim

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Věž Práchovna

Na skalním břehu řeky Labe se tyčí hranolová pozdně gotická kamenná věž zvaná Práchovna. Postavena byla v první polovině 15. století a v současné době slouží jako vyhlídková věž.

Zjistit více

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Již sedm a půl století je chrám sv. Štěpána Prvomučedníka v Kouřimi architektonickou i duchovní dominantou města.

Zjistit více

Čáslavská synagoga

Novodobá židovská obec ve městě Čáslav započala svou historii v polovině 19. století. Na jeho konci přišla pro čáslavské židovské obyvatele doba společenského a kulturního rozkvětu, která na přelomu století vyvrcholila stavbou nové synagogy na tehdejší Rudolfově třídě (dnešní Masarykově ulici čp. 111).

Obec tehdy oslovila významného vídeňského architekta Wilhelma Stiassniho, jenž se podílel i na stavbě Jubilejní synagogy v Praze v Jeruzalémské ulici. Ten pro Čáslav navrhl synagogu v maurském slohu, která měla nahradit starší modlitebnu doloženou od poloviny 19. století. Plány tohoto židovského stavitele byly promptně schváleny Izraelitským spolkem i městským úřadem roku 1897, ale ještě dva roky trvalo, než se začalo se stavbou. Možnou příčinou byl nedostatek financí. Na stavbu přispěli nejen obyvatelé Čáslavi a okolí, ale i rodina Rotschildů ve Vídni. Stavební práce začaly 13. března 1899 a již 2.9.1899 se uskutečnila slavnostní kolaudace.

Čáslavská synagoga představuje stavbu vysoké architektonické úrovně a je chráněna jako kulturní památka České republiky.

Zjistit více