Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Černokostelecký pivovar

Kostelec nad Černými Lesy – 

Kouřim

Černokostelecký pivovar nabízí služby muzejní a ubytovací, ale především gastronomické. Kromě tradiční prvorepublikové restaurace se zde pořádají svatby, rauty, oslavy či firemní akce. V ryze industriálních prostorech je možné uspořádat samostatné akce od 20 do 300 osob v několika nezávislých místech. V areálu se vaří pivo v minipivovaru a připravuje se zprovoznění původní historické technologie.

Restaurace v pivovaru byla otevřena roku 2009 v rámci rozsáhlé rekonstrukce průmyslového areálu. Interiér restaurace v duchu první republiky koresponduje s původním technologickým vybavením pivovaru a dobou jeho vzniku. Stejně tak nabídka typicky české teplé i studené kuchyně, domácí limonády, kořalky a vlastní pivo upozorňují na vlastenecké cítění majitelů.

Každý víkend se v restauraci konají tematické gastronomické akce. Předposlední sobotu v květnu a druhou sobotu v září se pak pořádají proslulé pivovarské slavnosti, a to jarní Vysmolení a podzimní Vykulení. Dej Bůh štěstí.

Mapa

V blízkosti
najdete

Zámek v Kostelci nad Černými lesy

Kouřim

Kostel sv. Štěpána se zvonicí

Kouřim

Muzeum lidových staveb

Kouřim

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Kamenný dům

Kamenný dům je postaven na předhusitských základech a v dnešní době patří mezi nejvýznamnější památky pozdně gotické architektury v Evropě. Kamenný dům je zároveň součástí městské památkové rezervace zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dům patřil měšťanovi Prokopovi Kroupovi, který byl roku 1499 povýšen do šlechtického stavu.

Bohatě zdobený kamenný štít domu je prací mistra Brikcího Gauskeho z Vratislavi. Roku 1839 byl dům upraven a v letech 1900-1902 regotizován architektem Láblerem. Při obnově byla například doplněna socha Madony od profesora J. Kastnera.

Zjistit více

Kostel sv. Jakuba

Kostel sv. Jakuba – označovaný jako románská perla – byl postaven mezi lety 1148-1156. Jedná se o tradiční románskou podélnou jednolodní stavbu, označovanou také jako kostel panský či tribunový. Rozsahem dochování původních románských konstrukcí, vysokou uměleckou úrovní a výtvarně bohatým exteriérem se řadí mezi nejvýznamnější románské sakrální stavby na území Čech.

Zjistit více