Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Zruč nad Sázavou

Turistické informační centrum Zruč nad Sázavou

Otevírací doba

duben až říjen
Po–St: 8:00–11:30
So–Ne+Svátky: 9:00–11:30
květen až září
Po–Ne: 9:00–11:30
listopad až březen
Po–St: 8:00–11:30
Út, Čt, Pá: 9:00–11:30
So–Ne: Zavřeno
(24. 12.–26. 12. a 1.1. zavřeno)

Nabízené služby

Kompletní informační servis: informace o památkových objektech, městě a okolí (otevírací dobu a výši vstupného), stravovacích a ubytovacích zařízeních, kulturních akcích, autobusových a vlakových spojích; tipy na výlety a procházky atd.

  • Prodej suvenýrů, map, pohlednic a poštovních známek, publikací, regionálních produktů (pivo, víno, čokoláda..), turistických vizitek a známek
  • Veřejný počítač s internetem a také WIFI
  • Kopírování pro veřejnost
  • Předprodej vstupenek
  • Prohlídky zámku – velký a malý okruh – expozice panenek – regionální muzeum obuvnictví – galerie – aktuální výstava – zábavně naučná stezka rytíře Miloty Kolowrata
  • Půjčovna kol
  • Redakce Zručských novin a příjem inzerátů
  • Kronika města a konzultační činnost

Ubytování

Gastronomie

Výlety

Objevte okolí

Sankturinovský dům a Galerie Felixe Jeneweina

Impozantní palác s barokní fasádou, který tvoří dominantu Palackého náměstí, pamatuje nejdávnější počátky města. Archeologické nálezy dokládají, že v závěru 13. století zde stál věžový dům, jehož gotická věž sloužila k bydlení, ale také k obranným účelům, neboť v areálu domu se nacházel výrobní objekt, kde se zřejmě hutnilo stříbro. Později byly k tomuto „základu“ připojeny ještě další objekty.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více

Starý židovský hřbitov

Starý židovský hřbitov, rozkládající se mezi ulicemi Kmochovou a Sluneční, skrývá přibližně na 1 ha přes dva a půl tisíce náhrobků. Pohřbívalo se zde až do roku 1887. Po starém židovském hřbitově v Praze je kolínský starý židovský hřbitov druhou nejvýznamnější památkou svého druhu v Čechách.

Zjistit více