Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Zruč nad Sázavou

Turistické informační centrum Zruč nad Sázavou

Otevírací doba

duben až říjen
Po–St: 8:00–11:30
So–Ne+Svátky: 9:00–11:30
květen až září
Po–Ne: 9:00–11:30
listopad až březen
Po–St: 8:00–11:30
Út, Čt, Pá: 9:00–11:30
So–Ne: Zavřeno
(24. 12.–26. 12. a 1.1. zavřeno)

Nabízené služby

Kompletní informační servis: informace o památkových objektech, městě a okolí (otevírací dobu a výši vstupného), stravovacích a ubytovacích zařízeních, kulturních akcích, autobusových a vlakových spojích; tipy na výlety a procházky atd.

  • Prodej suvenýrů, map, pohlednic a poštovních známek, publikací, regionálních produktů (pivo, víno, čokoláda..), turistických vizitek a známek
  • Veřejný počítač s internetem a také WIFI
  • Kopírování pro veřejnost
  • Předprodej vstupenek
  • Prohlídky zámku – velký a malý okruh – expozice panenek – regionální muzeum obuvnictví – galerie – aktuální výstava – zábavně naučná stezka rytíře Miloty Kolowrata
  • Půjčovna kol
  • Redakce Zručských novin a příjem inzerátů
  • Kronika města a konzultační činnost

Ubytování

Gastronomie

Výlety

Objevte okolí

Zámek v Kostelci nad Černými lesy

Původní hrad s názvem Černý Kostelec je poprvé zmiňován v roce 1348. Po vzniku Československa v roce 1918 byl zámek i panství Černý Kostelec vyvlastněn při pozemkové reformě a přešel do majetku státu. V současnosti na zámku sídlí Lesy ČZU, které jsou vysokoškolským lesním statkem České zemědělské univerzity v Praze. V letní sezoně je pro veřejnost otevřen prohlídkový okruh, ve kterém se návštěvníci dozví mnoho zajímavého z bohaté minulosti této unikátní stavby spojené s mnoha zvučnými jmény aktérů naší historie a jejich rody.

Zjistit více

Areál zámku a muzea Kačina

Zámek Kačina patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v České republice. Je to příklad klasicistní nebo-li empírové architektury a vystavěn je v naprosto čistém stylu. Od dob svého vzniku nedoznal zámek žádných architektonických změn. V areálu zámku sídlí Národní zemědělské muzeum, které je prezentováno expozicí „Království včel“, „Příběh dřeva“ nebo „Modely lidových staveb“.

Zjistit více

Bartolomějské návrší

Děkanský chrám sv. Bartoloměje je dominantou a nejcennější památkou Kolína. Raně gotický chrám byl založen v polovině 13. století. Jeho výstavba probíhala v několika etapách na objednávku krále Přemysla Otakara II. a jeho následovníků až do počátku 14. století.

Unikátní je celý areál tzv. chrámového návrší, který prošel v letech 2018 – 2020 rozsáhlou revitalizací. Najdete zde zejména kostnici s bohatou ornamentální výzdobou či budovu bývalé farní školy s interaktivní expozicí. Zvonice ukrývá chrámový poklad i lapidárium a poskytuje vyhlídku na centrum města, zelené parkány zvou k procházce a relaxaci u bylinkové zahrádky či v rozariu.

Zjistit více