Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

Akciový pivovar Libertas

Úvaly – 

Český Brod

Místo, kde pivo je hvězda .. Nikde nechutná pivo tak dobře jako v pivovaru!

Přijďte ochutnat pivo do výčepu Libertas a posuďte sami jak funguje spojení umu našeho sládka v kombinaci s uměním našich pánů a paní výčepních. Dominantou prostoru je minimalistický výčep se zachlazenou vanou, aby vaše pivo bylo vždy perfektně vychlazené. Kombinace přírodního kamene kvarcitu, betonu, dřeva, kovu a skla působí velice vzdušně a útulně.

 

Ve výčepu můžete dát pivo na stojáka, posedět u vysněného velkého stolu nebo na zastřešené terase v zahradě. K vychlazenému pivku vám v pivovaru nabídnou pivní pochoutky s čerstvým chlebem a o víkendech a v létě alternativní tematické kuchyně, foodtrucky a nebo něco z grilu. Stálá nabídka piv na výčepu je doplňována sezónními speciály.

V centru zájmu Akciového pivovaru Libertas je pivo. Ani řemeslné, ani průmyslové, prostě dokonalé pivo a nejraději mají ležáky. Sladové, pořádně nachmelené a s vysokou pitelností. Zatím jich je v portfoliu pět a ke každému je přistupováno velmi individuálně. Každý má samozřejmě svého favorita, někdo lehkou osmu nebo desítku, někdo třírmutovou dvanáctku, za studena chmelenou čtrnáctku a samozřejmě všichni milují naši jedenáctku, která je i naším nejprodávanějším pivem. Ležáky jsou prostě chlouba a hrdost Akciového pivovaru Libertas.

Druhou vášní Libertasu jsou silná piva dozrávající na dřevě. K „Barrel Ageing“ přistupují zcela bez kompromisů, tím nejpracnějším, nejdelším a nejnákladnějším způsobem. Pro dozrávání používají pouze dřevěné sudy a do piva po dozrání přidávají čerstvě rozkvašené kvasnice, které zajistí nasycení piva přírodním CO2.

Sudy mají od skotské whiskey, přes bourbony, rumy, koňak, kalvádos a grappu. Na výsledek je potřeba si vždy počkat minimálně rok. Letos na podzim půjde do prodeje Imperial Stout, který strávil v sudech po Bruichladdich whisky 24 měsíců. Barrel Ageing by se v Libertasu chtěli věnovat ještě více. Více zajímavých sudů, více pivních stylů, je to pro Libertas velká inspirace.

Třetí oblastí zájmu jsou světové pivní styly. Ke každému pivnímu stylu se snaží mít pragmatický přístup a vždy dodržet klíčové parametry daného stylu, čerpat z historie, ale zároveň doplnit něco vlastního. Mají v portfoliu různé druhy piv typu Ale, od IPA až po Sour Ale. Jako jedni z mála vaří pšeničné pivo.

Mapa

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Muzeum lidových staveb

Muzeum lidových staveb v Kouřimi je jediným nadregionálně zaměřeným skanzenem v České republice, který shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech, a nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. Nachází se zde čtrnáct větších obytných a hospodářských objektů, které doplňuje několik drobnějších památek.

Zjistit více

Kamenný dům

Kamenný dům je postaven na předhusitských základech a v dnešní době patří mezi nejvýznamnější památky pozdně gotické architektury v Evropě. Kamenný dům je zároveň součástí městské památkové rezervace zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dům patřil měšťanovi Prokopovi Kroupovi, který byl roku 1499 povýšen do šlechtického stavu.

Bohatě zdobený kamenný štít domu je prací mistra Brikcího Gauskeho z Vratislavi. Roku 1839 byl dům upraven a v letech 1900-1902 regotizován architektem Láblerem. Při obnově byla například doplněna socha Madony od profesora J. Kastnera.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více