Pilský rybník - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Pilský rybník

Chyť a pusť u rybníku Pilský. 

Kdo se přijede kochat krásami Bohdanče, tak dozajista nemine rybník Pilský. Vášniví rybáři mají šanci si užít 19 lovných míst. Nerybáři se mohou potulovat po okolí nebo si zajet prohlédnout nádherné lidové kroje do Muzea Ostrov lidových krojů. 

Dobré jídlo i pití zaručeně dostanete v restauraci hotelu Agnes a s sebou si můžete koupit mošt nebo pálenku z místní moštárny a palírny. 


Informace

Rybník Pilský se nachází ve Středočeském kraji v obci Bohdaneč u Zbraslavic, přibližně 20 km od Kutné hory a 75 km od Prahy. Rybník leží v nadmořské výšce 463 m. n. m. a rozprostírá se na ploše 3,6 hektaru. Průměrná hloubka rybníku jsou 2 metry, jeho písčito-bahnité dno má oblý tvar. Po obvodu rybníku je přehledně vyznačeno 19 lovných míst, která jsou od sebe dostatečně oddělena, u některých jsou mola. Břehy jsou travnaté a udržované po celý rok.

Rybník Pilský je soukromým revírem, na kterém se loví pouze formou chyť a pusť. Najdete zde bohatou rybí obsádku, která je zastoupena hlavně trofejními kapry a jesetery. Z dalších druhů jsou zastoupeni amuři, líni, boleni, aj. 

Rybník je situován na kraji obce a na jeho břehu se nachází areál, jehož součástí je hotel s restaurací, sportoviště, palírna, sady s pastvinami i rozhledna. Výborná dostupnost služeb při zachování přírodního charakteru okolí rybníku je jeho velkou předností.

Informace o hotelu, restauraci i palírně najdete zde

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km