Muzeum čokolády a čokoládovna Kutná Hora - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Muzeum čokolády a čokoládovna Kutná Hora

Muzeum čokolády je malé soukromé muzeum, které bylo založené partičkou nadšenců a milovníků čokolády na jaře roku 2016. V muzeu můžete vidět jedinečnou expozici věnovanou dějinám kutnohorské čokolády Lidka, která patřila před druhou světovou válkou k těm nejlepším na světě.


Informace

V létě 2018 (100 let od založení a 60 let od uzavření kutnohorské továrny na čokoládu) byla výroba bean-to-bar čokolády v Kutné Hoře znovu obnovena a už po půl roce jejich horká čokoláda vyhrála první bronzovou medaili na celosvětové soutěži. Dnes už Lidku nevyrábí ve velké továrně s 500 zaměstnanci (jako za I. republiky), ale v malé manufaktuře. Čokolády jsou vyráběny ručně s láskou od kakaového bobu až po tabulku. K výrobě jsou používány postupy, které se pro výrobu používaly v Kutné Hoře už před 100 lety, jsou tak obnovovány již zapomenuté kutnohorské receptury a také se vymýšlí nové, aby si přišli na své i ti největší mlsouni.

V muzeu zažijete atmosféru 30. let, uvidíte spoustu unikátních exponátů (třeba 100 let staré nesnědené čokolády), ale můžete také čokoládu ochutnat. Ať už jen tak pro radost, nebo na některé z čokoládových degustací.

Muzeum i prodejnu čokoládovny najdete na Komenského nám. 18 v centru Kutné Hory. 


Více informací o degustacích a muzeu najdete zde

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km