Toulky mekkou filmařů - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Toulky mekkou filmařů

Tam, kde se točili filmy i seriály

Chtěli byste se na chvíli cítit jako ve filmu? V Kouřimi se vám to může úplně klidně podařit. Díky své jedinečné atmosféře se totiž malebné městečko Kouřim stává častým cílem filmových štábů českých i zahraničních filmařů. Některé filmové kulisy dosud nebyly úplně odstraněny, takže není vůbec těžké se v Kouřimi na chvíli ocitnout třeba v pohádce Nesmrtelná teta nebo v seriálu Bylo nás pět. Snadno se tu ale také můžete vrátit do časů minulých, protože řada místních památek si zachovala původní podobu. Všechno dohromady, to skutečné i to vymyšlené, tady společně tvoří dokonale harmonické místo, kam se budete chtít znovu vracet.


Pěšky
S kočárkem
Na kole

Informace

Město Kouřim vzniklo ve staré sídelní oblasti Čech, v místech starého pravěkého osídlení, jehož počátky sahají do mladší doby kamenné.

Město bylo vystavěno na půdorysu půlkruhu vypjatého k východu, s rozlehlým náměstím uprostřed a obehnané mohutným opevněním Náměstí má rozlohu 16 250 m² a je jedním z největších náměstí středověkých měst v České republice, poprvé bylo vydlážděno již v roce 1536.

V současné době se Kouřim stává častým cílem filmových štábů. Kromě natáčení reklamních spotů a dílčích scén mnoha filmů a seriálů, jako například Lékárníkových holka, Jak si zasloužit princeznu a Nesmrtelná teta, zde byly realizovány rovněž rozsáhlé filmové projekty: francouzský film Kateřina Kuráž (Cathrine Courage), rovněž francouzské Zvonokosy, šestidílný televizní seriál Bylo nás pět podle literární předlohy Karla Poláčka, historický film Komediant režiséra Otakara Vávry, komedie Jaroslava Dudka Křídlovka pro Majoránka nebo nedávno natočený film Jiřího Vejdělka Tátova volha.

Trasa výletu

Obtížnost: lehká
Vzdálenost: jak kdo chce!? tolik to bude v km