Relaxace v Kutné Hoře se sklenkou lokálního vína - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Relaxace v Kutné Hoře se sklenkou lokálního vína

Dědictví aneb ....Kutná Hora se sklenkou bílého

Jste milovníkem klidných procházek nejlépe s nádechem historie a energií starých staveb? Zajímají vás místa, která jsou zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO? 

Potom si vyberte jako cíl cesty Kutnou Horu. Dáváte-li přednost prohlídce města a památek s průvodcem, tak je možné tuto službu objednat dopředu v průvodcovské službě sídlící ve Vlašském dvoře. Ostatní si mohou vybrat ze široké nabídky památek v centru města sami a navštívit je všechny nebo si vybrat jen některé.


Pěšky
S kočárkem
Na kole

Informace

My vám rozhodně doporučujeme procházku historickým jádrem města s návštěvou chrámu sv. Barbory, prohlídku umění v jezuitské koleji, kde sídlí galerii Středočeského kraje, či expozici v Dačického domě. Svoje interiéry a nové expozice nabízí k vidění i Vlašský dvůr nebo České muzeum stříbra. Pokud se chcete projít více, tak můžete dojít až do Sedlce a navštívit tam katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a kostnici.

A ta slibovaná sklenka vína? Tak tu vám i s prohlídkou zajímavých vinic nabídne vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Vinařství založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. Společně se synem se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století. Vinařství sídlí v krásných prostorách Kláštera svaté Voršily. K dispozici mají dvě degustační místnosti pro privátní ochutnávky – malou pro maximálně 20 lidí, kde se nachází otevřený krb vhodný ke grilování a velký refektář až pro 80 osob. V letních měsících se pořádají degustace také přímo ve vinici pod chrámem svaté Barbory. Vždy se dbá na sezónní a čerstvé potraviny od místních producentů.

Trasa výletu

Obtížnost: lehká
Vzdálenost: 6 km