Dusíkovo divadlo - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Dusíkovo divadlo

Dusíkovo divadlo v Čáslavi je jednou z nejstarších divadelních budov v Čechách, bylo otevřeno již v roce 1869 a je tak dokonce starší než Národní divadlo v Praze. V současné době je divadlo lákadlem nejen pro milovníky divadla a výtvarného umění, ale i pro obdivovatele krásné architektury. Jedinečná historická budova je totiž doplněna o moderní přístavbu, která se v roce 2015 stala vítězem architektonické soutěže Ceny Klubu Za starou Prahu. Dusíkovo divadlo je od roku 1993 národní kulturní památkou.


Informace

Divadlo se v Čáslavi hraje již od roku 1841, původně se hrálo v jiných prostorách, např. v dnešním Hotelu Grand, ochotníci se ale rozhodli postavit vlastní budovu, která měla pohnutý osud. 

V roce 1923 došlo k požáru při kterém z divadla zbyly jen obvodové zdi. Divadlo se ale podařilo rychle obnovit a s kratičkou přestávkou tak slouží pro kulturní účely města více než 150 let! V současné době Dusíkovo divadlo ročně navštíví více než třicet tisíc lidí – ať už při pravidelných divadelních představeních, koncertech, přednáškách, ale i jedinečných výstavách. 

Můžete si tu posedět i v divadelní kavárně Místo u dvou přátel.

Pokud hledáte program a další informace o Dusíkově divadle, tak navštivte webové stránky zde.

Trasa výletu

Obtížnost:
Vzdálenost: km