Čokoládovna Moniva - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

Čokoládovna Moniva

V samém srdci Kutné Hory se nachází nejstarší čokoládovna v Kutné Hoře a jedna z nejstarších v republice vůbec – rodinná čokoládovna byla založena už v roce 2007 (tehdy pod názvem Choco Coeur) a je stále tím správným malebným obchůdkem, kde se hned za dveřmi prodejny odehrává všechna ta čokoládová magie!


Informace

Moniva se specializuje na ručně vyráběné pralinky s čerstvými náplněmi tzv. „Artisan Pralines“ čili řemeslné pralinky. Tyto pralinky se vyznačují výraznými a plnými chutěmi, kterých je dosaženo právě díky čerstvosti náplní, a které mají zpravidla trvanlivost pouze 3 – 5 týdnů. Receptury jsou zcela originální a stejné pralinky nekoupíte nikde jinde! Navíc si je koupíte přímo od chocolatiérů, kteří je na místě vyrábějí.

Kromě pralinek se v Moniva věnují také ruční výrobě čokolád z kvalitní belgické čokolády Belcolade a hravých čokoládových drobností jako např. oblíbených čokoládových kočiček či tlapiček. V nabídce naleznete také raw „celo-bobovou“ čokoládu, veganské čokolády, unikátní čokoládu ruby (nebo-li rubínovou čokoládu) a také čokoládové suvenýry s Kutnou Horou, horkou čokoládu či kakaové čaje. 

Mimo stálou nabídku, si v Moniva pochutnáte na sezónních specialitách, tedy v každém ročním období se můžete těšit na přizpůsobenou nabídku a spoustu nových chutí!

Čokoládovnu Moniva naleznete v ulici Rejskova 65, hned pod Kamennou kašnou.

Více informací hledejte na webových stránkách. 

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km