Samota uprostřed davu - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

3. 10. - 16. 1. 2022

Samota uprostřed davu

Vy víte, že my se zimy nebojíme! Proto vás neustále informujeme o akcích, které se v KUKO konají a kterými můžete zimní (i podzimní) chmury zahánět. 

I tentokrát vám přinášíme pozvánku na kulturní akci, kterou si můžete užít v průběhu října, listopadu i prosince letošního roku. Doporučujeme vám navštívit Galerii Středočeského kraje, kde se bude líbit vám i vašim dětem. 

Kutnohorsko a Kolínsko - místa, kam se budete rádi vracet

#LoveKUKO


Informace

V sobotu 2. 10. se pro veřejnost otevřela výstava Samota uprostřed davu: Charles Baudelaire a české umění, připomínající 200 let od narození Charlese Baudelaira. Obsahuje díla více než 90-ti umělců, kteří se nechali inspirovat životem a dílem tohoto prokletého básníka. Výstavu uvedli její autorka Kristýna Jirátová a Richard Drury, kurátor za GASK. Vernisáže se zúčastnili nejen vystavující umělci, ale také široká veřejnost, následovaná burleskami, které podtrhovaly atmosféru pařížských ulic v dobách Baudelairových. 

Více o velkolepé výstavě, kterou lze navštívit do 16. 1. 2022, si můžete přečíst na webových stránkách GASK.

Na sobotu 16. 10. je k výstavě připravena komentovaná prohlídka s autorkou (16:00) a přednáška literárního historika a překladatele Jiřího Pelána o jedné z nejvýznamnějších knih moderní poezie Květy zla - JIŘÍ PELÁN & J. H. KRCHOVSKÝ: BAUDELAIROVY KVĚTY ZLA (17:00). Verše zazní v přednesu básníka J. H. Krchovského

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km