Muž, který se vzepřel zlu  - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

28. 4. - 31. 10. 2022

Muž, který se vzepřel zlu

Přijeďte poznat Jeruzalém na Labi! Středověké židovské ghetto a barokně přestavěná synagoga jsou stálou výstavou vyprávějící o historii kolínské židovské komunity, společně s druhým nejstarším židovským hřbitovem v českých zemích včetně působivého památníku obětem holocaustu na novém židovském hřbitově.

Kutnohorsko a Kolínsko - místa, kam se budete rádi vracet

#loveKUKO


Informace

Kolínská synagoga je jedna z nejstarších v Čechách, letos si připomínáme 600. výročí od první zmínky o ní. K tomuto výročí se váže řada doprovodných akcí. V synagoze si můžete kromě stále expozice „Žili tu s námi“ prohlédnout i výstavu „Léta žalu a strastí“, výstava na základě vzpomínek a dalších materiálů přibližuje tragická léta 1938 – 1945 s důrazem na kolínské transporty v roce 1942. Letos si tedy připomínáme 80 let od této smutné události. 

Pro letošní sezonu je připravena nově také výstava „Muž, který se vzepřel zlu – Richard Glazar (1920-1997)“. Richard Glazar byl československý žid a v letech 1942–1943 vězeň vyhlazovacího tábora Treblinka, kterému se odsud jako jednomu z nemnoha podařilo utéci. Výstavu "Muž, který se vzepřel zlu" můžete navštívit v kolínské synagoze až do října. 

Synagoga stojí ve vnitrobloku ulice Na Hradbách a je přístupná celoročně skrze nově zrekonstruované Městské informační centrum, pokud navíc přijedete na elektrokole, můžete si jej na nádvoří synagogy zdarma dobít.  

Zveme vás na její vernisáž. Ta se uskuteční 28. 4. 2022 od 17 hodin v kolínské synagoze v ulici Na hradbách 157. 

Více o synagoze a Jeruzalému na Labi se dozvíte zde.  

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km