Čtyřiadvacet oken Adventu - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

1. - 24. prosince 2020

Čtyřiadvacet oken Adventu

Na prvních čtyřiadvacet prosincových dní se čáslavská radnice promění v monumentální adventní kalendář. V průčelních oknech této budovy stojící na místním hlavním náměstí se postupně rozzáří dvacet čtyři sněhových vloček, takže na Štědrý den budou takto svítit všechna její okna.


Informace

Rozžehnutí každé vločky, doprovázené hrou světel a vánoční hudbou zkomponovanou speciálně pro tuto událost, bude vždy předcházet krátké umělecké vystoupení z radničního balkonu, které začne v 17.00 hod.  

Čáslavský světelný adventní kalendář organizuje spolek Formanova Čáslav v rámci svého celoročního doprovodného programu ke stejnojmennému festivalu. Hlavními tvůrci tohoto projektu jsou designér Michal Strach a sochařka Kateřina Strach Tichá. Autorem znělek, které budou podkreslovat každodenní
hru světel, je hudebník, skladatel a dirigent Daniel Čámský, který dosud zkomponoval desítky scénických skladeb pro různá česká divadla.Každý den bude celá událost streamována na internetu; příslušné odkazy budou dostupné na facebookovém profilu a webu Formanovy Čáslavi.