Co na srdci, to na plátně - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

19. 9. - 31. 10. 2021

Co na srdci, to na plátně

V neděli 19. září proběhne v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedlci vernisáž výstavy obrazů, kreseb, enkaustik a akvarelů s názvem Co na srdci, to na plátně kutnohorské malířky Jitky Rudolfové.


Informace

Výstava v katedrále Nanebevzetí Panny Marie je autorčinou čtvrtou výstavou a bude rozdělena do tří celků. V první části bude návštěvník procházet českou krajinou nejčastěji inspirovanou okolím Řeplic, kde má autorka svůj ateliér. V rozšířené části lávky bude umístěna abstraktnější autorčina tvorba, která vychází z malířské techniky starověké antiky, tzv. enkaustika. Třetí část, vrcholící na kůru katedrály, bude jakýmsi holdem Kutné Hoře. Na plátnech se bude střídat kostel sv. Jakuba s jezuitskou kolejí a chrámem sv. Barbory, ale i s méně známými uličkami a místy, která mnohokrát již nadobro odvál čas.

Katedrála je v září a říjnu otevřena od pondělí do soboty od 9:00 do 18:00 a v neděli od 11:00 do 18:00, na výstavu je možné se podívat v rámci běžného vstupného.

Více informací se dozvíte i na webu farnosti. 

Slavnostní vernisáž výstavy Co na srdci, to na plátně proběhne v neděli 19. září od 18:00 a výstava v podkroví sedlecké katedrály potrvá až do neděle 31. října. 

Více informací poskytne Mgr. Radka Krejčí, 734 280 990

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km