Kutná Hora v kovu ražená - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

1. 4. - 22. 10. 2023

Kutná Hora v kovu ražená

To už víte, že stříbro tvořilo velkou část historie Kutnohorska i Kolínska. Na výstavě Kutná Hora v kovu ražená bude k vidění víc než 300 medailí, řádů a vyznamenání, odznaků, razidel i mincí. Návštěvníci se seznámí s medailérskou tvorbou spojenou s Kutnou Horou. Vystaveny budou pamětní medaile věnované slavným osobnostem z regionu, např. Josefu Kajetánu Tylovi nebo Karlu Havlíčku Borovskému.

Kutnohorsko a Kolínsko - místa, kam se budete rádi vracet

#LoveKUKO


Informace

České muzeum stříbra vstupuje po zimní přestávce do své další sezony. Už v pátek 31. března proběhne vernisáž nové výstavy, kterou budete moci obdivovat až do října letošního ruku. Na výstavě Kutná Hora v kovu ražená bude k vidění víc než 300 medailí, řádů a vyznamenání, odznaků, razidel i mincí. Návštěvníci se seznámí s medailérskou tvorbou spojenou s Kutnou Horou. Vystaveny budou pamětní medaile věnované slavným osobnostem z regionu, např. Josefu Kajetánu Tylovi nebo Karlu Havlíčku Borovskému.

I letos je možnost užít si výhled z balkónu prvního patra Hrádku a také možnost navštívit zdarma každý lichý pátek nádvoří Hrádku s expozicí ve sklepení, zahrady Hrádku s barokními sochami světců, havířskou osadu a výstavu ve výstavní síni v přízemí.

Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 31. března v 17.00 hodin - jste srdečně zváni.

České muzeum stříbra - Hrádek najdete v Barborské ulici 28. Expozice se pro návštěvníky otevírají každoročně od dubna do listopadu. 

Otevřeno je od úterý do neděle a zavřeno v pondělí (nejedná-li se o státní svátek). 

Pro více informací a přesné otevírací hodiny i upozornění a změny v programu najdete na webu Českého muzea stříbra

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km