Čaj a stříbro - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

1. 4. - 30. 11. 2022

Čaj a stříbro

To už víte, že stříbro tvořilo velkou část historie Kutnohorska i Kolínska. Ale ještě nevíte, že v Kamenném domě, který patří Českému muzeu stříbra si můžete od dubna až do listopadu prohlédnout krásnou výstavu s trefným názvem "Čaj a stříbro". 

Kutnohorsko a Kolínsko - místa, kam se budete rádi vracet

#LoveKUKO


Informace

České muzeum stříbra vstupuje po zimní přestávce do své již dvacáté sezony. Už v pátek 1. dubna otevře v Kamenném domě zbrusu nové výstavy Čaj a stříbro pod záštitou polského velvyslanectví a výstavu Průzkum stříbrných dolů kutnohorských. Novinkou pro letošní sezónu je možnost užít si výhled z balkónu prvního patra Hrádku a také možnost navštívit zdarma každý lichý pátek nádvoří Hrádku s expozicí ve sklepení, zahrady Hrádku s barokními sochami světců, havířskou osadu a výstavu ve výstavní síni v přízemí.

Výstava bude zahájena vernisáží v pátek 1. dubna v 18.00 hodin - jste srdečně zváni. Během vernisáže proběhne také krátké povídání o čaji a jeho ochutnávka.

České muzeum stříbra - Kamanný dům najdete na adrese Václavské náměstí 183 v Kutné Hoře. Expozice se pro návštěvníky otevírají každoročně od dubna do listopadu. 

Otevřeno je od úterý do neděle a zavřeno v pondělí (nejedná-li se o státní svátek). 

Pro více informací a přesné otevírací hodiny i upozornění a změny v programu najdete na webu Českého muzea stříbra

Trasa výletu

Obtížnost: -- Vyberte obtížnost --
Vzdálenost: km