Advent v chrámu sv. Barbory  - Turistická oblast KUTNOHORSKO KOLÍNSKO

1. - 31. prosince 2020

Advent v chrámu sv. Barbory

Advent je doba duchovní přípravy na Vánoce, radostné očekávání příchodu Spasitele, doba rozjímání a dobročinnosti. Chrám sv. Barbory je krásné místo pro zastavení se v mysli, pro přemítání a pro modlitbu. Chrám nabízí několik příležitostí, jak se na chvíli zastavit, zamyslet se a vnímat jen ticho a klid.


Informace

Můžete si prohlédnout výstavu fotografického společenství Člověk a Víra. Na jedné z empor chrámu sv. Barbory jsou nainstalovány velkoformátové fotografie zachycující prožívání víry během církevních obřadů. Fotografický spolek Člověk a Víra pořádá každoročně výstavy nejlepších prací v kostelech po celé České republice, nyní expozice křesťanských fotografií zavítala i do Kutné Hory. Přijďte se podívat na fotografie, které vás vtáhnou obrazovou formou do života, obřadů a tradic církve v České republice.

Od 24. 12. 2020 si budete moci užít atmosféru vánočně vyzdobeného chrámu sv. Barbory, k vidění budou jesličky, které budou po několika letech opět nainstalovány v jejich plné kráse.

Do chrámu sv. Barbory můžete nahlédnout i z pohodlí svého domova. Během adventu budeme na facebooku  zveřejňovat fotografie chrámových soch a obrazů světců, které si církev během doby adventní připomíná. Dále budeme návštěvníky stránek upozorňovat na dění v Římskokatolické farnosti-arciděkanství Kutná Hora, zveřejňovat zajímavé adventní promluvy duchovních i na církevní slavnosti.

Návštěva chrámu sv. Barbory je opět možná od úterý do neděle od 10.00 do 16.00 hodin, prosím sledujte webové stránky farnosti nebo facebookový profil chrámu sv. Barbory.