Kutnohorsko Kolínsko Turistická Oblast

06. 09. 2025 10:00:00 

– 19. 09. 2025 19:30:00

Krajské vinobraní a dožínky na Kačině

Svatý Mikuláš – 

Kutná Hora

Další ročník tradičního Krajského vinobraní a dožínek se uskuteční v sobotu 6. září na v areálu zámku Kačina ve Svatém Mikuláši.

Tradičně se mohou návštěvníci těšit na prezentaci a prodej českých, moravských i zahraničních vín a nebude chybět ani burčák nebo čerstvě lisovaný mošt. Vínečko a burčák můžete prokládat výběrem jídel z různých koutů naší země. A nakoupíte zde i regionální produkty nebo rukodělné výrobky.

Pro milovníky historie bude samozřejmě otevřen i zámek s výběrem prohlídkových okruhů. Doporučujeme také návštěvu nádherného parku nebo bylinkových zahrad.

Další informace, které k návštěvě zámku a této jedinečné akce potřebujete, najdete na webu zámku anebo na stránkách události.

Mapa

V blízkosti
najdete

Kostel sv. Ondřeje

Kutná Hora

Kostel sv. Jakuba

Kutná Hora

Poutní kostel sv. Anny

Kutná Hora

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Kutná Hora

Zřícenina hradu Sion

Kutná Hora

Vlašský dvůr

Kutná Hora

Bývalý letohrádek Belveder

Kutná Hora

Výlety

Gastronomie

Ubytování

Objevte okolí

Poutní kostel sv. Anny

Poutní kostel sv. Anny najdete v Sudějově, malé obci ukryté v malebné přírodě s lesy a poli, zhruba 4 km jihovýchodně od Uhlířských Janovic v okrese Kutná Hora.

Zjistit více

Zámek v Kostelci nad Černými lesy

Původní hrad s názvem Černý Kostelec je poprvé zmiňován v roce 1348. Po vzniku Československa v roce 1918 byl zámek i panství Černý Kostelec vyvlastněn při pozemkové reformě a přešel do majetku státu. V současnosti na zámku sídlí Lesy ČZU, které jsou vysokoškolským lesním statkem České zemědělské univerzity v Praze. V letní sezoně je pro veřejnost otevřen prohlídkový okruh, ve kterém se návštěvníci dozví mnoho zajímavého z bohaté minulosti této unikátní stavby spojené s mnoha zvučnými jmény aktérů naší historie a jejich rody.

Zjistit více

Bývalý letohrádek Belveder

Na vrchu Vysoká nechal v letech 1696–97 postavit majitel malešovského panství František Antonín Špork (* 9. 3. 1662 – † 30. 3. 1738) barokní zámek (letohrádek) s kaplí sv. Jana Křtitele zvaný Belveder, pravděpodobně podle plánů architekta Giovanny Battisty Alliprandiho. Peníze na stavbu (jednalo se o 1400 dukátů = 5 600 zlatých) získal hrabě František Antonín Špork za velmi pikantních okolností. Během léčení v Karlových Varech je totiž vyhrál v kartách na saském kurfiřtu Fridrichu Augustovi I., pozdějším polském králi a velkoknížeti litevském. Hrabě František. Antonín Špork na Vysoké příležitostně pobýval pouze dva roky.

Zjistit více